5 (100%) 1 vote

Zlepšite si podmienky na bývanie v byte

 

Ak bývate na byte, veľmi dobre si uvedomujete, že práve takéto bývanie prináša množstvo pozitív. Nemusíte riešiť kúrenie, zabezpečovanie paliva a revízie strechy, fasády a vykurovacieho zariadenia. Ak ale bývate v starších panelákoch, poradíme vám, ako si zlepšiť podmienky na bývanie v byte.

Zlepšite si podmienky na bývanie v byte

Odhlučnenie bytu

 

Ak máte dlhodobo problémy so susedmi, vadí vám hluk prichádzajúci zo všetkých strán, pomôcť si môžete dôkladným odhlučnením bytu. Najmä odhlučnenie bytu v Bratislave je veľmi dôležité, nakoľko v panelákoch je veľký počet bytov, z ktorých sa hluk šíri na všetky strany.

Dôkladné odhlučnenie bytu v Bratislave, ale aj v iných mestách vám výrazne zlepší podmienky na bývanie v priebehu krátkej doby. Stačí si najať firmu, ktorá vám zrealizuje odhlučnenie celej domácnosti.

Kontrola tesnení okien

 

Blíži sa vykurovacia sezóna a ak sa bojíte, že opäť spotrebujete veľa energie na vykurovanie, odporúčame vám dať si skontrolovať tesnenia plastových okien, resp. drevených okien. Cez nekvalitné tesnenia vám teplo môže unikať von, čím sa radiátory budú ešte viac nahrievať. Kontrola tesnení okien je preto viac než nevyhnutná.

Umiestnite koberce

 

Ak vás trápi otázka hluku, ktorý šírite vy, odporúčame vám okrem kvalitnej zvukovej izolácie, ktorá dokáže odhlučniť steny, strop a podlahy umiestniť do miestnosti, kde trávite najviac času, koberce. Tie dokonale pohlcujú zvuk a navyše príjemne zohrejú danú miestnosť najmä v chladných ročných obdobiach.

Zlepšite si podmienky na bývanie v byte

Vyčistite priestor za nábytkom

 

Prach, pavučiny – aj s tými sa bežne stretávame. Aby ste si však zlepšili podmienky na bývanie, spravte v závere leta dôkladne upratovanie priestoru za nábytkom. Odstránite tak prach, mŕtvy hmyz a pavučiny a počas dlhých zimných dní budete mať zdravší vzduch v interiéri.