5 (100%) 1 vote

Praktické tipy, ktoré oceníte pri zariaďovaní spálne

 

Miestnosť, kde odpočívame, túlime sa so svojimi deťmi, či s partnerom na posteli a neriešime žiadne starosti.

Ak vás ale čaká modernizácia spálne, čiže kompletná rekonštrukcia od podlahy, ponúkame vám praktické tipy, ktoré pri zariaďovaní spálne môžete oceniť.

 

Kvalitná posteľ s dobrými matracmi

 

Ako prvú vec, čo by ste mali vyberať, by mala byť posteľ. V spálni môžete mať dva rozmery manželských postelí, a to 180×200 cm a 160×200 cm postele. Je na vás, ktorú si vyberiete. V prvom rade však zohľadňujte priestorové možnosti.

 

Nezabúdajte ale na to, že ak si kúpite väčší rozmer z týchto rozmerov postele, musíte automaticky objednávať nové matrace 180×200. Nikdy nedávajte na tento rozmer matrace 160×200. Rozmer matraca sa musí vždy prispôsobovať rozmeru postele.

 

Masívne postele a postele z drevotriesky

 

Čo sa týka postele, zvážte aj typ postele. Vo všeobecnosti sa najviac odporúčajú práve masívne drevené postele s klasickými roštami. Môžete si však kúpiť aj postele z drevotriesky. Sú omnoho lacnejšie, avšak musíte počítať s tým, že nemajú takú životnosť ako masívne postele.

V prípade potreby si môžete dať vyrobiť matrace na mieru, čím sa vyhnete akýmkoľvek komplikáciám pri výbere matracov na vašu novú posteľ.

 

Vyberte si z masívnych postelí a postelí z drevotriesky model, ktorý sa vám páči. Zároveň si vyberte také farebné prevedenie, ktoré sa vám páči a v ktorom si následne vyberiete aj nábytok do spálne.

 

Ak si chcete spálňu zariadiť moderne, odporúčame vám namiesto nočných lámp umiestniť stojace lampy. Sú skvelým dizajnovým prvkom a poskytnú vám dostatok svetla, koľko potrebujete. Dôležitý je aj úložný priestor. V prípade, že máte málo priestoru, môžete si dať spraviť vstavané skrine po celej výške steny, vybrať rohové skrine, či umiestniť na stenu závesné skrinky.

Aj malé spálne sa dajú dobre zariadiť.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: ImageFlow  / Shutterstock.com