5 (100%) 1 vote

Praktické rady, ako si ochrániť nehnuteľnosť

 

Keby sme si mali zrekapitulovať, koľko peňazí sme vrazili do nehnuteľnosti, ani zrátať by sa to nedalo. Ak máme peniaze na účte, nie je nič lepšie, ako investovať do nehnuteľností.

V dnešnej dobe, kedy nemôžete poriadne dôverovať ani len vlastným susedom, je dobré byť v strehu a chrániť si domov. Ponúkame vám pár praktických rád, ako si chrániť nehnuteľnosť, kde žijete.

Praktické rady, ako si ochrániť nehnuteľnosťPraktické rady, ako si ochrániť nehnuteľnosťPraktické rady, ako si ochrániť nehnuteľnosť

Investujte do kvalitnejších vchodových dverí

 

Vchodové dvere sú hlavným vstupom do nehnuteľnosti. Práve táto súčasť stavby by mala spĺňať bezpečnostné požiadavky. Okrem toho, že vás tieto dvere chránia, vás aj reprezentujú a esteticky dopĺňajú. Ak chcete, aby bola vaša nehnuteľnosť v bezpečí, investujte do kvalitnejších vchodových dverí. Vybrať si môžete z kvalitných bytových dverí, bezpečnostných dverí a akustických dverí.

Ak bývate v byte v paneláku, je povinnosť si zabezpečovať bezpečnostné dvere s bezpečnostnými viacbodovými zámkami a bezpečnostným kovaním. Dvere budú stabilné a nikto sa vám do nehnuteľnosti cez tieto dvere nedostane.

Protipožiarne dvere

 

Ak sú súčasťou vášho domu aj dielne, či garáže, v ktorých máte náradie, odporúčame vám namiesto klasických dverí do garáže z rodinného domu uprednostniť spoľahlivé protipožiarne dvere. Slúžia na oddelenie špeciálnych miestností, ako sú dielne, či garáže, kde zvárate a hrozí riziko požiaru. Nikdy neviete, aký skrat môže nastať, preto na to buďte pripravení a chráňte si nehnuteľnosť kvalitnými protipožiarnymi dverami.

Praktické rady, ako si ochrániť nehnuteľnosť

Zatvárajte okná a nezastierajte žalúzie, keď idete preč

 

Či už odchádzate do práce, alebo idete na dovolenku, zatvárajte okná a nezastierajte žalúzie. Žalúzie nezastierajte preto, aby nikomu, kto chodí okolo, neprišlo divné, že máte stále zatiahnuté. Automaticky by to napovedalo, že nie ste doma.

Zatvárať okná zatvárajte, pretože počas vašej neprítomnosti sa môže zmeniť počasie a mohlo by sa stať, že by vám nepriaznivé počasie znehodnotilo zariadenie interiéru.