5 (100%) 1 vote

Ak nemusíte, tak vo veľmi horúcom počasí si neobliekajte topy, ktoré majú rukávy. Mužom uľahčí pobyt v horúčavách najmä polokošela a šortky, ktoré dobre padnú.  Polokošele sú nutnosťou a veľkej obľube sa teší hlavne vďaka jej pohodlnému vzhľadu. U mnohých mužov je súčasťou letného šatníku a niektoré golfové a tenisové kluby vyžadujú košele ako súčasť ich dress codu. Nielen na šport, ale aj na iné príležitosti sú polokošele vhodné.

Vráťme sa do histórie

Označenie „polo“ – Vám to príde ako keby sa človek nevedel rozhodnúť medzi možnosťou, či je tento kúsok oblečenia tričko alebo košeľa, no ono to tak nie je. Mnohí nevedia, ale ide o šport pólo. A tento šport Vám už iste niečo hovorí. Pomocou pálky sa snažia hráči dostať loptičku do bránky súpera. Tiež šiltovky sú doplnkom, ktorý pri tomto športe nesmie chýbať.

Štýlová pánska polokošeľa - Urban Classics Heavy Polo
 

Všímajte si materiály, z ktorých vyberáte

Najlepšie látky sú tie, ktoré sú označované ako priadza  Filo di Scosia. Ide o najjemnejšiu priadzu vôbec. Počas procesu mercerácie vlákna budú pevnejšie a tiež budú oveľa lepšie držať farbu. Pri bližšom pohľade a dotyku zistíte, že aj materiál zmenil kvalitu. Je tiež oveľa jemnejší a lesklejší. Bavlna sa tak viac podobá na hodváb.

Skombinujte biele polo s modrým sakom a budete tak pôsobiť ako keby ste reprezentovali francúzsku olympijskú reprezentáciu. Ak porovnáme klasickú košeľu a polokošelu, tak práve polokošeľa outfit výrazne odľahčí a oproti neformálnemu tričku mu tak dodá punc elegancie. Dbajte aj na to, aby lichotilo Vašej postave. Ak chodíte do fitka, tak vtedy si vyberajte polokošeľu, ktorej rukávy sa nebudú zarezávať do ramien.

Štýlová pánska polokošeľa čierna
 

Polokošele a ich farebné prevedenia

Klasikou je polo, ktoré má bielu farbu. Ľahko sa kombinuje aj s tmavomodrými džínsami, pastelovými farbami, ale aj vzorovanými šortkami. Pekne vyzerá aj polo čiernej, prípadne tmavomodrej farby. Ak patríte medzi nadšencov farebnosti, tak červená, ružová, či azúrová je takisto v ponuke. A mnohé iné. Veď načo by boli farby ak by neplnili účel nosenia?

Ktorá polokošeľa je pre Vás tá najobľúbenejšia? Dajte nám o nej vedieť!