Rate this post

Košele sú základom aj pre každodenný štýl. Na trhu je ich toľko, že človek si až nedokáže vybrať. Široké, vypasované alebo trendové krátke. Štýlovo sú elegantné, športové alebo ležérne. Majú mnoho farieb, vzorov a odtieňov. Pánske košelepolokošele sú IN.

Ako si vybrať tú správnu košeľu na mieru?

Nájsť tu správnu veľkosť dá dosť zabrať a to hlavne vtedy keď nie ste ten konfekčný typ. V takom prípade treba pánske košele veľa skúšať. Zoberte si meter a odmerajte veľkosť krku pod ohryzkom. Ale čo je dôležité, merajte tak, aby sa Vám medzi meter a krk zmestili ešte dva prsty.

This is box title
 

Takéto meranie je dôležité preto, aby Vás budúcnosti košeľa neškrtila a neobmedzovala pri pohybe hlavy. A čo je ešte podstatné? Číslo, ktoré Vám pri pomeraní krku uvidíte na metri, snažte sa ho zaokrúhliť  na celý centimeter nahor a tak zistíte aká je tá správna košeľa pre Vás. Košele s veľkosťou 37/38, 39/40, 41/42 atď. majú síce odlišné obvody krku, ale všetky ostatné rozmery tzv. „dvojičiek“ sú rovnaké.

Konfekčná veľkosť nie je mýtus

Veľa mužov nosí košele, ktoré im nesadnú až tak dokonale. Za to všetko môže to, že nemajú konfekčné miery. Majú dlhý rukáv, aj keď golier akurátny, no inokedy Vám zavadzia brucho, aj keď dĺžka košele sadne.

Super košeľa je tá, ktorá dokonale vyhovuje Vašim mieram. Ak chcete mať košeľu na mieru, tak v tom prípade by ste mali poznať svoju konfekčnú veľkosť. Obvod krku, dĺžku rukávu, obvod hrude a dĺžku chrbta.

Pánske košele – biela, modrá či iná farba?

This is box title
 

Kto nenosí košeľu na spoločenskú udalosť? Vzorovaná košeľa je tiež pekná, ale na spoločenské udalosti odporúčame pánom biele košele.U mužov sa za najviac spoločenskú košeľu považuje práve biela košeľa, ktorá má 100% bavlny. Výber farby sa riadi najviac vkusom a aktuálnou udalosťou, na ktorú sa chystáte. Medzi mužov sa dostali do popredia aj farby. Svetlé odtiene fialovej a ružovej radšej kombinujte s tmavšími odtieňmi kravaty v rovnakej farbe. Farebné prevedenia v kombinácii s pánskymi oblekmi sa ponúka menej. Modrá košeľa je najviac videná vo finančných kruhoch. Ale nakoniec, všetko aj tak záleží od vkusu a preferencií.

Páni, akú košeľu nosíte Vy? Pochváľte sa nám v komentári!