Rate this post

Ak si vyberáte nový batoh, tak to rozhodne nepodceňujte. Chystáte sa na rodinnú dovolenku, na túru do hôr, alebo len tak do mesta na prechádzku. Pre pánov sú v ponuke pánske batohy a pre dámy  tie dámske batohy.

Batohy nad 20 l sú určené na výlety, ktoré by mali trvať dlhšie. Pri týchto batohoch sú najdôležitejšie bedrové popruhy, ktoré prenesú aj časť hmotnosti z chrbta. Batoh musí perfektne sedieť. Privítate aj batohy, ktoré majú alternatívne vstupy a vďaka tomu si môžete jednoducho vytiahnuť tričko, ktoré je až na dne batohu. Hodiť sa budú aj putka na trekové palice alebo karimatku.

pánske batohy

Rozhodujete sa medzi týmito batohmi?

Športové a cyklistické batohy sú určené pre nadšených športovcov. Musia sa čo najlepšie skladovať. Sú vyrábané v objemoch 10 l alebo 30 l . Zároveň ale plní aj svoj účel. Nemali by tak nastať žiadne problémy, ak by sme si chceli vybrať pitie jedlo alebo nejaké športové vybavenie. Medzi obľúbené batohy patria aj tie, ktoré majú vrecko na in – line korčule alebo také, ktoré majú špeciálny zips pre tenisovú raketu.

Cyklistické batohy, tak tie sú prispôsobené tvaru ľudského tela v sedle. Chrbtová časť je prehnutá tak, aby sa nestalo, že Vás bude pri chôdze ruksak obmedzovať. Batohy tak majú hydratačné vaky, aby ste sa mohli kedykoľvek napiť. Hydrovaky sa vyrábajú vo viacerých veľkostiach, takže sa nemôžeš stať, že by ste trpeli smädom. Jedine, ak si vodu zabudnete zobrať.

  • Turistické batohy
  • Expedičné batohy
  • Mestské batohy
  • Detské batohy

 

Najlepšie pánske batohy

Pánske batohy – pár riadkov k ich špecifikácii

Mestské batohy sa podobajú ruksakom, ktoré školáci nosia do školy alebo študenti na prednášky. Sú takými elegantnými do mesta. Majú špeciálne vrecko s výstelkou, ktorá plní veľmi dôležitú úlohu – má chrániť notebook. Na dizajne je kladený veľký dôraz. Farba, vzor a tvar je dôležitý a dokonca majú aj odvetrávanú zadnú časť.

Turistické batohy – ak plánujete cestovať a brať si si s sbeou nejakú výbavu, ak tento batoh je ten najvhodnejší. Rozdeľujeme ich podľa druhu a náročnosti túry. Samozrejmosťou je, že si zbalíte spacák, oblečenie a náhradnú obuv, prípadne tenisky.

pánske batohy

Expedičné batohy – hovorí sa im aj outdoorové batody, tie musia byť spoľahlivé na akékoľvek poveternostné podmienky. Ich veĺkosť sa pohybuje od 45 l. Sú vybavené tak, že majú pevný chrbát, ktorý je vysoko priedušný.

Detské batohy – sú charakteristické dizajnom a anatomicky tvarovaným chrbátom. Veľkosťou sú malé až stredné a ich kapacita je od 5 l  do 15 l a majú niekoľko vreciek.

Aký pánsky batoh máte Vy? Podeľte sa s nami o to v komentári!