5 (100%) 1 vote

Overené tipy, ako si kuchyňu udržať pravidelne čistú

 

Pri príprave jedál je pochopiteľné, že sa nám občas podarí zašpiniť viac než len kuchynský riad. Ak varíte dennodenne, musíte počítať s častejším čistením kuchyne.

Aké overené tipy ale oceníte, ak si chcete kuchyňu udržať pravidelne čistú?

 

Čistite pracovnú kuchynskú dosku, i priestor pod spotrebičmi na pracovnej kuchynskej doske

 

Ak si chcete kuchyňu udržať pravidelne čistú, odporúčame vám každý deň čistiť kuchynskú dosku a viackrát za týždeň dôkladne vyčistiť aj priestor pod spotrebičmi na pracovnej doske. Možno si poviete, že je to časovo náročná činnosť, avšak nemusíte sa báť. Práve dôkladným čistením týchto plôch zabránite rozmnožovaniu baktérií a plesneniu malých kúskov potravín pod spotrebičmi na pracovnej doske. Práve pri príprave jedla, aj keď si to neuvedomíme, nám občas odletí kúsok potraviny práve pod tieto spotrebiče, na miesto, kde ho voľným okom nevidíme. Zvyšky potravín tam začnú zapáchať, čo spôsobuje predovšetkým ich hnitie.

 

Na čistenie môžete použiť kuchynskú hubku na umývanie riadov, s tým, že touto hubkou budete umývať len kuchynskú pracovnú dosku. Nachystajte si horúcu vodu s prípravkom na umývanie riadov a zrieďte ich octom. Takouto vodou prejdite celú kuchynskú pracovnú dosku a následne ich potom prejdite čistou vodou. Kuchynskú pracovnú dosku potom vytrite dosucha.

Odporúčame vám octovou vodou čistiť aj kovanie na nábytok. Práve jeho sa chytáme špinavými rukami.

 

Čistite police kuchynskej linky

 

Aby bola kuchyňa stále čistá, nezabúdajte čistiť aj police kuchynskej linky. Nezabúdajte pritom ani na horné skrinky, ktoré sa využívajú predovšetkým na uskladnenie menej používaných vecí. Vrstva prachu, ktorá sa v nich ukladá, vás môže prekvapiť. Čo sa týka prístupu, potrebovať budete aj stoličku, aby ste vyčistili dôkladne od prachu a nečistôt všetky police kuchynskej linky.

Ak majú horné skrinky dobré výklopné mechanizmy Blue Aventos, nemusíte sa báť dobrého prístupu do týchto skriniek a nejakých komplikácií pri otváraní.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: ESB Professional  / Shutterstock.com