Rate this post

Cyklistika patrí v súčasnosti medzi obľúbené športy. Nielen na Slovensku, ale inde vo svete. Či deti, mladí, tínedžeri alebo starší ľudia, pre každého z nich je bicyklovanie jazdou na dvoch kolesách. Či už patríte medzi ľudí, ktorí radi pretekajú alebo jazdia na dvoch kolesách len tak rekreačne, určite Vás poteší ak si budete môcť vybrať ten bicykel, ktorý bude vhodný pre Vás. Vyberte si tie najlepšie bicykle.

Takže cieľ je pre Vás jasný. Kúpiť si bicykel. No ponuka je až veľmi široká. Stačí si nájsť ten svoj vysnívaný bicykel. Či už potrebujete taký, ktorý Vám pomôže zostať v pohybe. Keď si vyberáte bicykel, je veľmi dôležité zamyslieť sa, na akých cestách budete jazdiť, ale aj to, aká je Vaša zdatnosť.

Najlepšie bicykle

Nákup nového bicykla sa nezaobíde bez toho, aby človek nebol zorientovaný na trhu a nevedel by aká ponuka je tá pre neho, pri ktorej sa má orientovať. Ponuka je zastúpená rôznymi výrobcami , ale aj veľkosťami rámov, kolies a rozmanitými konštrukciami kolies.

Jazda na bicykli prospieva zdraviu a pomôže prekonať rôzne vzdialenosti. Je to výborný dopravný prostriedok. Potrebuje len Vašu vlastnú energiu.

Konštrukčne majú bicykle rôzne veľkosti, materiálu rámu, priemer kolies, hmotnosti, nosnosti a komponentov. Podľa používania si vyberáme aj terén, po ktorom sa bude jazdiť.

Hliníkové rámy, oceľové rámy, karbónové rámy, titánové rámy, hmotnosť, nosnosť, komponenty ako vidlica, typ brzdy, sedlo a ostatné komponenty.

Medzi najobľúbenejšie bicykle na trhu podľa predajnosti patria modely od overených výrobcov s kvalitnými komponentmi. Ďalším kritériom spokojnosti užívateľov je záruka, servis a dostupnosť náhradných dielov. Plusom je predlžená záruka. Ďalším plusom je špeciálna záruka na rám a sieť servisov alebo partnerských servisov pre konkrétneho výrobcu.

Najlepšie bicykle pre dospelých aj deti

Kedy je dobré kupovať  bicykel?

Pre horský bicykel sa rozhodnete vtedy, ak sa vaše bicyklové výlety budú viazať na nespevnené cesty a lesné chodníčky. Treba si však uvedomiť, že horský bicykel je tak trochu jednostranná voľba – jeho najlepšie využitie je naozaj až v náročnejšom členitom teréne. Ak váš najťažší terén budú predstavovať rozbité poľné cesty, stojí za zváženie siahnuť po už spomenutom krosovom či trekingovom bicykli. Vyberte si tie najlepšie bicykle.

A čo dámske mestské bicykle? Tak to sú práve tie, na ktorých radi nakúpite alebo ešte radšej vyrazíte na kúpalisko. Ak ste však ten typ športovca, ktorý rád zdoláva kopce, tak najlepšie je zvoliť si elektrobicykel.

Cestný bicykel sa nekamaráti so škaredým počasím. Ak Vám po ceste predsalen zaprší, tak počítajte s tým, že domov prídete zašpinení, pretože blatníky na cestných bicykloch nie sú.