5 (100%) 1 vote

Moto výbava, ktorá vás ochráni pri jazde na motorke

 

Moto sezóna sa pomaly rozbieha a väčšina motocyklistov už vyťahuje svoje motorky z garážií a pripravuje si ich na ďalšiu sezónu. Okrem motorky by si mal každý motorkár skontrolovať aj stav moto výbavy. Predsa len moto výbava má chrániť pri jazde na motorke a ak je akokoľvek znehodnotená, poškodená, nemôže si plniť ochrannú funkciu na 100%. Pri vysokých rýchlostiach je alfou a omegou ochrana zdravia.

Ktorá moto výbava vás ochráni pri jazde na motorke?

Prilby

 

Najdôležitejšou súčasťou moto výbavy by mala byť bezpochyby prilba. Práve prilba chráni tú najzraniteľnejšiu časť tela. Pri jej výbere je dôležitá veľkosť. Prilba by nemala byť tesná a nemala by byť ale ani voľná. Musí perfektne sedieť na vašej hlave, aby vás mohla plnohodnotne chrániť pri jazde na motorke.

Ak si budete kupovať prilbu, vždy si všímajte aj to, či má vyberateľný interiér. Predsa len najmä v lete sa extrémne potíme a potíme sa aj pri jazde na motorke. Po čase by vám interiér zapáchal a prilba by sa stala prakticky nevyužiteľná.

Okrem vyberateľného interiéru je ale dôležité, aby prilba mala aj anti UV, aby bola možná výmena plexi bez náradia, aby mala mikro pracku a aby mala aj drážku na okuliare.

Všetko toto majú aj zo všetkých prilieb najpredávanejšie prilby HJC. Charakterizuje ich vysoká kvalita a kvalitná škrupina, ktorá chráni hlavu motocyklistu.

Rukavice na motorku

Pri vysokej rýchlosti a prakticky nechránený tak, ako napríklad v aute, musí mať motocyklista chránenú nielen hlavu, ale aj ruky. Práve nimi riadi samotnú motorku a preto je nutné, aby boli pri každej jazde chránené moto rukavicami. Ideálne, ak uprednostníte moto rukavice s ergonomicky tvarovanou dlaňou a protektormi na článkoch prstov.

Nové rukavice na motorku odporúčame kúpiť ešte pred začiatkom sezóny, pred prvou jazdou.

Chráňte si ruky pred odlietajúcimi kamienkami z krajnice a konármi, ktoré by vám pri nedostatočne ochrane rúk mohli pri vysokej rýchlosti nepríjemne ublížiť.

Zdroj obrázka:

 

Autor:kitzcorner / Shutterstock.com