5 (100%) 1 vote

Chcete zdravé a krásne zuby? Pomocou týchto rád ich budete mať

 

Každý, kto zažil aspoň raz nepríjemnú bolesť zubov, vie, aké je to nepríjemné tráviť niekoľko hodín v silných bolestiach bez toho, aby lieky proti bolesti zaberali. Keď sa v ústach objaví zápal, je veľmi bolestivý a bez návštevy zubára sa nezaobídeme.

 

Ak ale chcete mať krásne a zdravé zuby, čo musíte urobiť pre to, aby ste ich také mali?

 

Odstraňovanie zvyškov potravín z medzizubných priestorov

 

Ak chcete mať zdravé a krásne zuby, mali by ste si pravidelne po konzumácii jedla odstraňovať zvyšky potravín z medzizubných priestorov. Ak by ste si tieto zvyšky potravín nedávali preč, baktérie, ktoré by spôsobili rozklad zvyškov potravín, by mohli spôsobiť zápal ďasien, ktorý by mohol prerásť až do gingivitídy.

 

Používajte kvalitné medzizubné kefky a zubné nite. Tie mávajte vždy so sebou, nech už ste v práci, či v reštaurácii s kamarátmi. Zubné nite a medzizubné kefky by sa mali používať správne, aby ste si pri čistení neublížili na ďasná.

 

Vyskúšajte bielenie zubov

 

Pre krásne zuby všetko! Ak chcete mať krásne zuby, odporúčame vám kúpiť si prírodné bieliace pasty a môžete vyskúšať aj bielenie zubov. Bielenie zubov zvládnete bez problémov. Stačí mať kvalitné bieliace pásiky a držať sa postupu.

 

Bielenie zubov vám zabezpečí krásny biely chrup. Nemusíte sa báť žltnutia zubov a tým aj zhoršenia kvality zubov. Úsmev si každý všíma ako prvý. Ak máte zažltnuté zuby, pravdepodobne upútate neželanú pozornosť.

 

Ak chcete mať krásne a zdravé zuby, odporúčame obmedziť sladkosti a znížiť konzumáciu čierneho čaju a kávy, ktoré spôsobujú zafarbenie zubov. Zároveň odporúčame chodiť pravidelne na dentálnu hygienu. Takto predídete vznikajúcim kazom a navyše vás tam naučia správne si čistiť zuby.

Nepodceňujte starostlivosť o zuby a zainvestujte aj do kvalitnej zubnej kefky. Štetinky nesmú byť príliš tvrdé. Odporúčame kupovať známe značky zubných kefiek.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor:  AXL / Shutterstock.com