5 (100%) 1 vote

Chcete sa venovať cyklistike? Toto by malo byť súčasťou vašej výbavy

 

Jar je ideálnou príležitosťou začať s novými aktivitami. Kým cez zimu sme náš voľný čas sústreďovali predovšetkým na aktivity v interiéri, s príchodom teplého ročného obdobia môžeme svoje aktivity sústreďovať aj do exteriéru.

 

Počas minuloročnej prvej vlny pandémie koronavírusu sa výrazne zvýšil záujem o cyklistiku. Túto jar to nebude inak. Ak sa chcete venovať cyklistike, práve toto by malo byť súčasťou vašej výbavy.

 

Tretry na bicykel

 

Pri bicyklovaní je dôležité mať nielen kvalitné oblečenie, ale aj obuv. Pedálovať v teniskách je pri dlhých trasách veľmi náročné a práve preto by vám v cyklistickej výbave nemali chýbať tretry na bicykel. Objednať nové tretry na bicykel nie je problém kedykoľvek. Dôležité je vybrať si správnu veľkosť, aby vám obuv sadla. Nesmú byť voľné, ale nesmú ani tlačiť.

Sú to špeciálne topánky určené na bicyklovanie. Čo sa týka značky, medzi kvalitné tretry dlhodobo radíme SHIMANO tretry na bicykel. Táto značka vám zaručí maximálny komfort pri tejto športovej aktivite.

 

Prilby na bicykel

 

Okrem tretrov by vo vašej výbave nemali chýbať ani prilby na bicykel. Majú chrániť pred pádmi, pred nebezpečnými prekážkami (napríklad konármi, ak plánujete skúsiť horskú cyklistiku). Prilby sú bezpečnostný prvok cyklistu a samozrejme, ich výber by sa nemal podceniť. Pokožka hlavy by mala byť vetraná, vzdušná a konštrukcia samotnej prilby by mala hlavu ochrániť pred nebezpečným pádom. Prilba nesmie tlačiť, ale nesmie byť ani príliš voľná.

 

Fľaša na bicykel

 

Tekutiny treba dopĺňať, obzvlášť pri športových aktivitách. Nosievajte si preto vždy so sebou fľašu s tekutinami. Postačí vám klasická čistá voda, poprípade iontový nápoj.

Kúpiť si fľašu na bicykel nebude problém v žiadnom obchode s cyklo výbavou.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor:Daxiao Productions  / Shutterstock.com