5 (100%) 1 vote

Čaká vás jesenné upratovanie interiéru? Na tieto miesta by ste sa mali zamerať

 

Keďže viac času trávime doma v interiéri, máme dostatok času na jesenné upratovanie. Ak vás v najbližších dňoch čaká jesenné upratovanie interiéru, na niektoré miesta by ste sa mali zamerať podstatne viac. Viete o ktoré miesta sa jedná?

Čistenie žalúzií

K jesennému upratovaniu patrí aj umývanie okien. Ak ale plánujete aj okná, nezabúdajte oprať aj záclony, závesy a potom aj vyčistiť žalúzie. Ak máte to najmodernejšie žalúzie, nechcete, aby bolo žalúzie znečistené veľkou vrstvou prachu a iných nečistôt. Navlhčite si švédsku utierku a opatrne prechádzajte po jednotlivých lamelách žalúzia. Nevyvíjajte veľký tlak, skôr prechádzajte jemne, aby ste nepoškodili žalúzie.

Umývanie skriniek kuchynskej linky

 

Práve počas tohto obdobia by ste sa mali viac povenovať čisteniu skriniek kuchynskej linky. Práve tam sa hromadí prach a nečistoty, pričom si to nemusíme uvedomovať a nemusíme si to všimnúť. Umývaniu skriniek a následne čisteniu nepoužívaných riadov si ale vyhraďte viac času. Zaberie vám to podstatne viac času ako iné činnosti pri jesennom upratovaní.

Dávajte však pozor, aby ste skrinky, poličky moc nenamočili. Mohli by ste si ich práve veľkým máčaním znehodnotiť.

 

Povenujte viac času aj čisteniu kútov

 

V tomto období môžete badať zvýšený výskyt pavučín. Ak máte podkrovie, okrem umývania strešného okna a umývania roliet na strešné okná nezabúdajte kontrolovať a čistiť aj kúty. Kúty by ste mali kontrolovať a čistiť vo všetkých miestnostiach. Pavučiny vás môžu zaskočiť na ktoromkoľvek mieste.

Ak vás čaká jesenné upratovanie, odporúčame vám okrem týchto miest a činností povenovať sa údržbe priestorov za nábytkom – za obývacou stenou, za komodami v spálni.

Poumývať môžete napríklad aj elektrickú rúru, vnútro mikrovlnky, či dokonca pretriediť a usporiadať obsah špajze. Uvidíte, koľko miesta bude zrazu v špajze.

Zdroj obrázka:

Autor: Dusan Petkovic / Shutterstock.com