5 (100%) 2 votes

Ako vybrať tonery do tlačiarne

 

Pri vytlačenom dokumente nezáleží len na jeho obsahu. Dôležitá je aj kvalita tlače. Tá napovie veľa o prístupe autora dokumentu k jeho práci či zadanej úlohe. No kvalitné veci bývajú často drahé. Poradíme vám preto, ako zachovať vysokú kvalitu tlače za menej peňazí.

Ako vybrať tonery do tlačiarne

Tonery do tlačiarne — ktorý kúpiť?

 

Najčastejším problémom pri rozhodovaní o kúpe konkrétneho tonera je rozhodnutie o tom, či vybrať originálny alebo alternatívny toner. Originálne tonery zaručujú vďaka tomu, že sú vyrábané výrobcom konkrétneho typu tlačiarne, ich 100 % kompatibilitu. Pre mnohých zákazníkov je tiež značka výrobcu tlačiarne akousi zárukou kvality aj pre toner. No odrádza ich cena originálneho produktu.

Bez obáv si však môžete kúpiť aj alternatívne tonery do tlačiarne. Tieto tonery do tlačiarne sú lacnejšie. Vyrábajú podľa platných medzinárodných štandardov, pričom sa používajú len nové komponenty a kvalitný tonerový prach. Nízka cena pri tomto type produktu neznamená aj nízku kvalitu.

Dokumenty vytlačené alternatívnymi tonermi majú jasné a ostré písmo. Na papieri nenájdete zbytočné šedé šmuhy. Problémy nenastávajú ani pri výmene tonerovej kazety. Všetky modely sú totiž plne kompatibilné s tlačiarňami konkrétneho výrobcu.

Ako vybrať tonery do tlačiarne

Toner ce285a

Pred kúpou alternatívneho tonera si overte, či nakupujete u predajcu overeného zákazníkmi. Takýto predajca predáva len produkty s certifikátom kvality. Poskytne vám tiež dostatočnú záruku na produkt. Malo by to byť minimálne 24 mesiacov od jeho kúpy.

Pri kúpe tonera sa vám jeho výber spomedzi stoviek produktov môže zdať príliš zložitý. Stačí preto, ak do vyhľadávača na stránke predajcu zadáte typ vašej tlačiarne. Ak máte niektorý z modelov HP, medzi odporúčanými produktami nájdete napríklad toner CE285A. Alternatívny toner CE285A prešiel potrebnými testami a je preto zárukou kvalitnej a bezproblémovej tlače vašich dokumentov.