5 (100%) 1 vote

Ako si vybrať novú sedačku

 

Sedacia súprava patrí k investíciám, od ktorých očakávame, že nám vydrží roky. Napriek veľkej snahe vybrať si dobrú sedačku, sme po pár mesiacoch a rokoch dennodenného používania sklamaný z kvality. Ak ale teraz potrebujete vymeniť starú sedačku, ponúkame vám manuál, ktorým by ste sa pri výbere novej sedačky mali držať.

Ako si vybrať novú sedačku

Rozmery miestnosti

Predtým, ako sa pustíte do hľadanie novej sedačky, si pomerajte priestory, miestnosť, kde chcete umiestniť novú sedačku, v tomto prípade obývačku. Ak plánujete meniť aj nábytok, čiže obývaciu stenu a komody, vtedy máte podstatne väčšiu možnosť kúpiť si aj väčšie sedačky v tvare U. Tie sú však vhodné naozaj do veľkých obývačiek do rodinných domov, resp. do obývačiek na byte s minimom nábytku.

Ak ale neplánujete meniť nábytok, zmerajte si priestory, v ktorých ste mali umiestnenú starú sedačku.

Výber poťahového materiálu

 

Keď už budete vedieť, či si budete môcť dovoliť veľkú účkovú sedačku, alebo praktickú rohovú sedačku, ďalej sa sústreďujte na výber poťahového materiálu. Práve poťahový materiál vám napovie, akú kvalitu má sedačka. Odporúčame vám vybrať si z týchto poťahových materiálov – žinilka, mikroplyš, mikrovlákno a kvalitná koža.

Každý tento materiál vyniká kvalitou, čím vám zaručí vysokú kvalitu celej sedačky. Vyberajte si také materiály, ktoré nie sú náročné na údržbu a sú pevné aj po rokoch používania.

Čo sa týka farieb, uprednostnite neutrálne farby, ako sivú, béžovú, hnedú, či čiernu. K týmto sedačkám budete môcť podľa potreby a chuti obmieňať farebné dekoračné vankúše.

Ako si vybrať novú sedačku

Kvalitný výrobca

 

Ak vám nevadí priplatiť si za kvalitnú sedačku, odporúčame vám vybrať si kvalitného výrobcu. Uprednostňujte predajcov slovenských sedačiek. Malé firmy, ktoré vyrábajú každý kus precízne a s láskou, vám ponúknu kvalitné sedačky s kvalitnými poťahovými materiálmi a pevnou konštrukciou.