5 (100%) 1 vote

Ako sa správne starať o svoje telo teraz na jeseň?

 

Pribúdajúce roky vidieť predovšetkým na našom tele. Roky neoklameme, aj keď viacerí ľudia sa snažia pomôcť si práve plastickými operáciami.

Ako sa ale správne starať o svoje telo teraz na jeseň?

Hydratácia pokožky

Viacerí z nás pocítili s príchodom chladných dní výraznejšie vysychanie pokožky. Suchá pokožka je nepríjemná nielen teraz, ale v každom ročnom období. Suchá pokožka nie je príjemná na dotyk a kontakt s oblečením, alebo s nejakými predmetmi jej veľmi vadí.

Obzvlášť v tomto chladnom ročnom období by sme mali klásť dôraz na hydratáciu pokožky. Rizikovými partiami sú dlane, chodidlá, tvár a krk. Používajte kvalitné hydratačné telové mlieko na váš typ pokožky, ideálne vždy po sprchovaní/ kúpaní.

Najmä päty máme v tomto ročnom období veľmi drsné. Zhrubnutá pokožka sa ale dá odstrániť, a to používaním pemzy vždy po kúpeli. Po odstraňovaní zhrubnutej časti kože je potrebné dôkladne dané miesto hydratovať. Odporúčame robievať aj parafínové zábaly na chodidlá.

Pri hydratácii chodidiel si dávajte pozor aj na nechty na nohách. Pri nesprávnej hygiene a nevhodných ponožkách sa vám môže objaviť mykóza nechtov.

Čistenie pleti tváre

 

Najmä ženy nosievajú vrstvy make-upu. Pokožka na tvári je jemná a aj napriek tomu je vystavovaná vonkajším vplyvom, čo zanecháva na nej stopy. Po lete a počas leta sa na tvári môžu objaviť pigmentové škvrny. Odstránenie nevzhľadných škvŕn je však možné podstúpiť kedykoľvek.

Počas jesene okrem hydratácie pokožky dbajte o to, aby ste si po príchode z práce, keď už nikam nepôjdete, dôkladne vyčistili pleť od nečistôt a aj od make-upu. Používajte kvalitné prírodné čistiace pleťové vody a nezabúdajte ani na prírodné masky, ktoré pleť zregenerujú a pripravia na veľké výkyvy teplôt a znečistený vzduch počas vykurovacej sezóny.

Okrem vyššie spomínaných rád vám odporúčame nesprchovať sa pod prúdom horúcej vody a nepreháňajte to ani s tekutým telovým mydlom. Práve toto môže spôsobiť extrémne vysúšanie pokožky.

Zdroj obrázka:

Autor: Voyagerix / Shutterstock.com