5 (100%) 1 vote

Ako modernizovať obývačku v byte? Ponúkame overené tipy

 

Obývačka je miestnosť, kde trávime azda najviac času. Prijímame v nej návštevy, stretávame sa v nej s ostatnými členmi v domácnosti a poskytujú nám priestor na viaceré obľúbené voľnočasové aktivity.

 

Ak bývate v byte a chceli by ste svoju obývačku v byte modernizovať, ponúkame vám overené tipy.

 

Nový kusový koberec

 

V obývačke mávame pod konferenčným stolíkom koberec. Ak chcete modernizovať obývačku vo vašom byte, odporúčame vám starší opotrebovaný kusový koberec vymeniť za nový. Ak ste si menili podlahy za kvalitnejšie laminátové podlahy, odporúčame vám vyberať si z krátkovlasých a dlhovlasých kobercov v neutrálnych farbách. Práve k laminátovým podlahám, ktoré sú zväčša v hnedej farbe, sa vám hodia neutrálne farby ako napríklad svetlá sivá, tmavá sivá, béžová, či biela.

Nový kusový koberec nemusí byť jednofarebný. Nevyberajte však príliš výrazné vzory a uprednostnite skôr geometrické tvary.

 

Dizajnová stojaca lampa

 

Okrem kusového koberca odporúčame kúpiť novú dizajnovú stojacu lampu. Tá vynikne v kúte vedľa sedacej súpravy, poprípade si ju môžete umiestniť ku kreslu vedľa knižnice (ak je súčasťou obývačky). Vyberte peknú, takú, ktorá obývačku v byte oživí. Dizajnové lampy sú v súčasnosti veľmi obľúbené dizajnové doplnky interiérových priestorov a svoje uplatnenie nájdu aj v spálni, či v detských izbách.

 

Ak máte z obývačky prechod na balkón a máte biele plastové balkónové dvere, odporúčame vám uprednostňovať také stojace lampy, ktoré budú hlavne v bielom prevedení, či s bielymi prvkami.

 

Veľký obraz nad sedačku

 

Modernizovať obývačku v byte modernizujte aj veľkým obrazom, ktorý umiestnite nad sedačku. Môžete si kúpiť viacdielny obraz s prírodnými motívmi, ale najviac vám vynikne obraz na plátne s prírodnými motívmi, krajinkou, lesom.

Pekným obrazom bude aj fotomozaika z vlastných fotografií.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor:  Zastolskiy Victor / Shutterstock.com