5 (100%) 1 vote

Prekonávanie výškových rozdielov v rámci domácnosti nám umožňuje schodište. Aj keď dnes je skôr záujem o bungalovy, začína sa opäť zvyšovať aj záujem o viacposchodové rodinné domy.

Aké schody si ale vybrať do svojho rodinného domu?

Betónové schody s dreveným obložením schodov

Klasika, ktorá je aj po rokoch veľmi obľúbená. Betónové schodište je zo všetkých najobľúbenejšie predovšetkým kvôli dlhej životnosti a samozrejme aj kvôli vyššej stabilite. Samonosné drevené schodištia sú tiež veľmi kvalitné, moderné a dostatočne pevné, ale predsa len keby máme porovnávať betón a drevo, pevnejší, stabilnejší nám príde práve betón.

Betónové schody sa dajú obložiť drevom. Drevené obloženie schodov vám zaistí stabilitu a drevo, keďže je prírodný materiál, bude príjemné aj na dotyk. Pri kontakte chodidla s dreveným obkladom schodov nebudete pociťovať chlad ako v prípade dlažby. Navyše drevo sa prispôsobuje a krásne vonia, čo v schodišťových priestoroch určite oceníte. Je dobre tvarovateľné a navyše je príjemné aj na dotyk.

Moderné schody

Okrem betónových schodov s dreveným obložením schodov a samonosným dreveným schodišťom si môžete vybrať moderné schody. Pod modernými schodmi si nepredstavujte klasické drevené schodište, aj keď tento materiál je v nich zakomponovaný. Jedná sa o schodište, ktoré je kombináciou troch rôznych materiálov, a to dreva, kovu a skla. Vyrobiť nové moderné schody vám zvládne skúsená firma, ktorá má s výrobou takýchto schodov dlhoročnú prax.

Ak máte moderný interiér a nezameriavate sa výlučne len na drevo, vyberajte si do svojho rodinného domu práve tieto moderné schody vyrobené zo skla, kovu a dreva.

Každý z nás chce moderne zariadený interiér. Treba brať do úvahy aj to, že schodište je tak isto súčasťou interiéru a návštevy si ho všimnú ihneď pri vstupe do vašej nehnuteľnosti.

Zdroj obrázka:

Autor: Chaowat S / Shutterstock.com